444 3 385+90 530 524 89 65

Hoşgeldiniz. Bugün

Dekorasyonda Mobilyanın Önemi ve İstikbal Avantajları

Ana Sayfa » Duyurular » Dekorasyonda Mobilyanın Önemi ve İstikbal Avantajları

Dekorasyonda Mobilyanın Önemi

Dekorasyonun vazgeçilmez bir parçasıdır mobilyalar. Bulunduğu ortamın atmosferini değiştirir ve o ortama sıcak bir enerji katar. Bu sebepten dolayı ev için yeni bir mobilya alınacağı zaman veya eskiyen mobilyaların yerine yeni mobilyaların tercih edileceği zamanda tüm detaylar enine boyuna düşünülür. Bu süreçte estetik, konfor ve kullanışlılığın bir arada olduğu ürünler tercih edilmeye çalışılır. Hem şık hem de ergonomik ürünler için araştırmalar başlar. Müşteri odaklı çalışan ve İstanbul mobilya sektörünün önde gelen firması olan Dinler Mobilya; İstanbul mobilya mağazaları içinde İstikbal Pendik Mobilya güvenli ve huzurlu alışverişi müşterilerine sunmaktadır. Tüm dekor ürünlerini fabrikadan direkt müşterilere ulaştıran Dinler Mobilya firmasından inceleyebilirsiniz.

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobilya seçerken veya eskisini değiştirmek için yeni seçenekler ararken güzel bir heyecan kaplar herkesin içini. Çünkü yeni mobilyalar ev için yeni dekor, yeni bir soluk, yeni bir yaşam alanı demektir. Bu sebepten dolayı evlerinizde yeni bir dizayn oluşturma düşüncesindeyseniz dikkat edilmesi gereken öncelikli hususlardan biri mobilya tercihidir.

Dekorasyon Konseptini Belirlemek

Dekorasyon sürecinde evinizin büyüklüğü, durumu veya mimarisi nasıl olursa olsun siz düşlediğiniz evi tasarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle zihninizde tasarladığınız konsepti belirlemelisiniz. Evinizde geleneksel bir tasarım mı olacağını yoksa modern mobilya kullanımını mı tercih etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.  Konsepti belirledikten sonra uygun ürün arayışına başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyaların renkleri, kullanılan malzemesi gibi detaylar evinizin atmosferini etkileyecektir. Mobilyalarınızda pastel renkler seçerek evinizin sıcak iklimine katkıda bulunabilirsiniz veya retro mobilyalarla tarzınızı konuşturabilirsiniz.

Seçilen Mobilyanın Alana Uygunluğu

Mobilya seçiminde öncelikli konulardan biri dekorasyon konseptini belirlemektir. Daha sonrasında onu takip eden diğer bir konu ise seçilen mobilyaların alana uygunluğudur. Mobilyaları seçerken kullanılacağı bölümün ya da odanın ölçüsü alınmalıdır. Var olan ölçüler ile düşündüğünüz mobilyanın alana büyük gelebileceğine veya küçük duracağına karar verebilirsiniz. Eğer zemin ve duvarlarda koyu renkler ağırlıklı ise açık tonlu mobilyalar tercih ederek evin havasını değiştirebilirsiniz. Dizayn edeceğiniz oda küçükse eğer daha fonksiyonlu ve işlevsel mobilyalar tercih ederek istediğiniz konfora ulaşabilirsiniz.

Seçilen Mobilyaların Kullanışlılığı

Seçtiğiniz mobilyaların kullanışlı olması oldukça büyük önem taşımaktadır. İşlevsel mobilyalar çoğu zaman günün kurtarıcısı olmaktadır. Seçtiğiniz koltuğun şık olmasının yanı sıra ergonomik olması da gerekmektedir. Kalabalık ailelerde ve sıklıkla yatılı misafir ağırlayanlar için tercih edilen koltuğun açılır kapanır olması kullanışlılığını arttırmaktadır. Bebek odası veya genç odası dizaynında ise hava sirkülasyonunu sağlayacak tasarımlar seçilmelidir. Huzurlu hissettirecek ortamlar oluşturmak gereklidir. Aile bireylerinin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini göz önünde bulundurarak uygun mobilyalar seçilmelidir.

Ahşap Mobilyalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçilen ahşap masalarda ayak ölçüleri birbiriyle eşit olmalıdır ve yer ile teması tam olmalıdır. Zeminden kaynaklı olmadığı sürece herhangi bir oynama veya sallanma olmamalıdır. Çekmece sürgülerinde herhangi bir pürüz bulunmamalıdır. Kitaplık gibi çoklu raflarda orta destek bulunmalıdır. Ahşam mobilyaların iç yüzey köşeleri pürüzsüz olmalıdır.

Kumaş Kaplı Mobilyalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk ile uyumlu, rahat oturuma sahip minderleri olmalıdır. Kumaşın iskelete iyi kaplanmış olması gerekmektedir. Dikiş ile uyumlu çizgiler olmalıdır. Sağlam dikişi olmalı ve uzun yıllara meydan okumalıdır.

Mobilya Tercihinde İstikbal Mobilya’nın Avantajı

Uyulması gereken kalite standartları vardır. Müşteri odaklı çalışmaları ve göz önünde bulundurulan müşteri memnuniyetinden dolayı tercih sebebidir.

Yeni Evlenecek Çiftlerin Mobilya Seçerken Göz Önünde Bulundurması Gerekenler

Dayanıklı, işlevselliği yüksek ve şık mobilyalar seçmek yeni evlenecek çiftlere verilen öncelikli tavsiyeler arasındadır. Bununla birlikte daha az modüle sahip mobilyalar uzun yıllar kullanılabilmeyi ve taşınma süreçlerinde hiçbir hasar görmemesini sağlar. Tercih edilecek mobilyaların uzun vadede çevre dostu olması, insan sağlığı üzerinde herhangi bir tehdit barındırmıyor olması gerekmektedir. İstikbal mobilya fiyatları olarak yeni evlenecek çiftleri de düşünmektedir. Evlenecek çiftlerin de bu ölçütleri göz önünde bulundurarak mobilya alışverişi yapması tavsiye edilmektedir.

Her Anınızda İstikbal

İstikbal Mobilyalarında zengin içerikleri ve ürün çeşitliliği ile müşteri memnuniyeti ön plandadır. Modern mobilya kavramını ve kullanımını geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine sunmaktadır. Sağlam ve dayanıklı malzemeler ile üretilmiş tasarımları evlerinizin tüm odalarında ve detay süslemelerinde kullanmak oldukça keyifli bir hal alacaktır.

Bütçe Dostu Mobilyacılık Anlayışı

Ev tasarımında mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ise evlerinize kattığı konforun yanı sıra bütçeyi sarsmaması, aile dostu ve ekonomik olmasıdır. Mobilya fiyatları kalite-fiyat korelasyonuna uyuyor olması gerekmektedir. Ürünlerin kalitesinden hiçbir ödün vermeden, hesaplı, uzun ömürlü ve uygun fiyatlı tasarımlar ile evlerinizi dizayn etmek istiyorsanız öncelikli tercihiniz İstikbal olmalıdır.

İlgili Terimler :
× Whatsapp İletişim