En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Ana Sayfa » Duyurular » En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Her insanın evinde veya ofisinde elde etmek istediği şık ve modern görünümler vardır. Ancak ne kadar lüks mobilyaları alıyor olsanız da, istediğiniz yaşam alanlarını elde edemiyorsanız, bir hata yapıyorsunuz demektir. Üstelik sürekli tekrar edilen dekorasyon hataları nedeniyle insanların hem maddi, hem de manevi olarak zarar gördüğüne şahit olmaktayız. Bu nedenle yazımızda en çok yapılan dekorasyon hataları ile ilgili bilgilendirmeleri yapacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra dekorasyon konusundaki hatalarınızın farkına vararak, evinizin yeni halinden memnun kalacağınız şekilde ve en doğru biçimde tercihlerinizi yapabileceksiniz. Dekoratif çalışmalarınızda hatalardan kurtulmak istiyorsanız, istediğiniz sonuçları elde etmenize olanak verecek olan detayları yazımızda bulabilirsiniz.

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Dekorasyon Hataları

 

FİYATLARDA UCUZA KAÇMAYIN

 

Dekorasyonda klasik mantıklardan birisi olan ucuz fiyat politikasından vazgeçmenizi öneriyoruz. Dekorasyon ve mobilya ürünlerinde ucuza almak isteyeceğiniz parçaların, size istediğiniz sonucu veremeyebileceğinden söz etmekteyiz. Hem işçilikte, hem de ürünlerde ucuza getirmeye çalışan kişilerin yaptığı bu hatalar, daha fazla maliyete neden olmaktadır. Bu nedenle kişilerin bu düşünceyi kafalarından atması gerekmektedir. Dekorasyon hataları arasında yer alan ucuz fiyatlarla eşyaları almaktan ve ustaları ucuz fiyatlarla bulmaktan kaçınmalı, piyasa fiyatı ne ise arayışlarınızı bu yönde sürdürmelisiniz.

 

 DEĞİŞİKLİK YAPMAK İÇİN ADIM ATMAYIN

 

En çok yapılan dekorasyon hataları arasında bir diğeri ise sırf değişiklik olsun mantığıyla hareket etmektir. Kafanızda belirli bir dekor şeması olmadan hareket ettiğinizde, sonuçların hiç de beklediğiniz gibi olmayacağını söyleyebiliriz. Öncelikle nasıl bir çalışma yapmanız gerektiğinin bilincinde olmalı ve buna uygun bir biçimde hareket etmelisiniz. Değişiklik yapmak için atacağınız adımlarda nereden başlayıp, nerede bitirmeniz gerektiğini en iyi şekilde belirlemelisiniz.

 

ODALARIN BİRBİRİYLE UYUMLU OLMASINA ÖZEN GÖSTERİN

 

Evinizdeki odaları her bireyin kullanımına uygun bir şekilde dizayn etmek isteyebilirsiniz. Birbiriyle bağlantısı olmamasına rağmen, dekorasyon konusunda uyumlu olmasına özen göstermeniz gereken bu odalarınızdaki mobilyaların ve renk uyumunun olmasına dikkat etmelisiniz.

 

YATAK ODALARINDA KLASİK ADIMLAR ATMAYIN

 

İnsanların yaptığı hatalardan birisi de yatak odalarını klasik bir biçimde dekor etmektir. Eşiniz ile size özel olan bu odayı, dilediğiniz gibi döşemeli ve canlı renkleri kullanmaktan kaçınmamalısınız. Böylece ilişkilerinizi daha hareketli bir hale getirebilirsiniz.

 

RENK KARMAŞASINDAN UZAK DURUN

 

Dekorasyon konusunda hataya düştüğünüz noktalardan birisi olan renk seçimlerinde karmaşadan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Birden fazla renk seviyorsanız ve bunu tek bir odaya uygulamayı düşünüyorsanız, bu hatadan kaçınmalısınız. Bunun yerine her bir odaya, sevdiğiniz farklı renkleri uygulayarak daha sade ve şık görünümleri elde edebilirsiniz. Birden fazla rengi kullanmak istediğinizde bunu çeşitli dekor ürünleriyle tamamlayabilirsiniz.

 

HİJYENİK ALANLARA ULAŞMANIN YOLU

 

Evlerinizde en çok kullandığınız mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda tek rengi seçmekle büyük bir hata ediyorsunuz demektir. Açık renkleri yalnızca mutfaklarda tercih ederek, koyu renkleri ise banyo ve tuvaletlerinizde seçtiğinizde, çok daha rahat edeceksiniz. Böylelikle kirlerin görünmesini istediğiniz mutfaklarınızı hijyenik bir hale getirirken, ne kadar temizleseniz de kirlerden arındıramadığınız banyo ve tuvaletlerinizin ise bir nebze kapatılacağını söyleyebiliriz. Böylece misafirlerinize karşı mahcup bir durumun içerisinde kalmanızın önüne geçebilirsiniz. Gösterişli bir şekilde yaşamanızın kurallarından olan renk seçimlerinde ve mobilyalara bu hatalara düşmemenizi tavsiye etmekteyiz.

İlgili Terimler :